E.K.O.dzieciak

Edukacja Komunikacja Odpowiedzialność

EMPATIA DLA SIEBIE I DZIECKA - warsztaty - Leszno 10-11.12.2016

JPEG - 99.6 kb

Zapraszamy na dwudniowy warsztat wprowadzający do komunikacji opartej na empatii i autentyczności z samym sobą i dzieckiem według podejścia Porozumienie Bez Przemocy (NVC) Marshalla B. Rosenberga.

Tematycznym łącznikiem warsztatu będzie relacja z dzieckiem czy w ramach rodziny czy organizacji jak żłobek, przedszkole czy szkoła.

CEL;
Przybliżyć się do autentyczności i szczerości z samym sobą i z innymi dzięki poznaniu umiejętności identyfikowania tego, co się w nas dzieje ­ swoich myśli, uczuć i potrzeb, aby tworzyć relacje o jakich marzymy.

OPIS:
Zapewne wielu z nas nieraz złapało się na pokusie odtworzenia poniższego obrazka.
Przy stole siedzi rodzina. Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni. Mama podaje dziecku talerz z obiadem, dziecko bierze go i robi na jego temat jakiś śmieszny bądź filozoficzny komentarz i ze smakiem go zjada. Obok tata nalewa młodszemu rodzeństwu sok, które siedzi (nie stoi!) na krześle. Na koniec posiłku tata całuje mamę w policzek, razem zabierają się za sprzątania, a dzieci trzymając się za ręce wybiegają aby się wspólnie bawić bez przepychanek i kłótni.

Tak, takie chwile się zdarzają. I czemu nie? Niech będą! Takie najchętniej chwytamy w kadrze aparatu i wrzucamy na profile społecznościowe. Czasami tworząc jednak iluzję, która nierzadko jest pożywką dla perfekcjonizmu.

Między takimi sytuacjami jest kilka innych, których w kadrach nie ma:

• kompletnie niejakich – mama w pidżamie z kubkiem kawy, dziecko wcina suchy chleb, bo nikomu z zmęczenia nie chciało się posmarować go masłem ­ nikt nie robi zdjęć i nie ma wpisu na profilu społecznościowym

• kompletnie wybuchowych – tata w złości podnosi głos i krzyczy „Stop! Cisza!”, dziecko trzaskając drzwiami znika w swoim pokoju ­ też brak zdjęcia.

• kompletnie cichych – każdy w swoim kącie, bo już nikt nie wie, co powiedzieć lub zrobić, aby nie generować irytacji ­ też brak zdjęcia.

I pewnie tysiące jeszcze innych sytuacji, gdyż życie jest kreatywne. Podobne obrazki moglibyśmy zestawiać z życia naszych przedszkoli czy szkół, w których nie raz presja różnych oczekiwać i wyobrażeń sprawia, iż jesteśmy przemęczeni, zagubieni i w efekcie zniechęceni.

W czasie warsztatu będę zachęcała uczestników do:

• przyglądania się i tym trudnym jak i tym przyjemnym sytuacjom, aby z każdej z nich dowiadywać się więcej o sobie i aby nauczyć się autentycznie odpowiadać na sytuacje a nie jedynie nawykowo reagować,

• do słuchania siebie i szukania swojej drogi bez użycia przemocy wobec siebie ani innych osób (oceniania się, wpędzania w poczucie winy, zawstydzania, etc.),

• do sprecyzowania, czym chcesz się kierować w twoim rodzicielstwie,

• do zadbania o siebie,

• do zadbania o innych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz.

Warsztat jest prowadzony aktywnymi metodami szkoleniowymi. W czasie warsztatu zapraszam uczestników do pracy na forum, w parach i małych grupach. Pracujemy na wymyślonych i własnych przykładach. W czasie spotkania tworzę bezpieczną atmosferę do rozwoju kompetencji w zakresie komunikacji z samym sobą i w relacji z dzieckiem.

Warsztat prowadzi:
Magdalena Sendor ­- certyfikowana trenerka PBP /NVC, współautorka książki "Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo" i kursu online "Słowo ma znaczenie".

ELASTYCZNA FORMUŁA:
Możesz wziąć udział :
A) w 1. dniu: Empatia dla siebie – świadomość swoich myśli, uczuć i potrzeb – po co i jak?
B) 1. i 2. dniu – Empatia dla siebie – świadomość swoich myśli, uczuć i potrzeb – po co i jak? oraz Empatia dla drugiej osoby
) tylko w 2. dniu Empatia dla drugiej osoby (jeśli już wcześniej uczestniczyłeś/aś we wstępie do PBP)

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
CENA: opcja A - 160 zł/os, opcja B - 260 zł/os, opcja C - 160 zł/os
TERMIN: 10­-11 grudnia 2016 (sobota i niedziela)
GODZINY: sobota 10:00-­18:00, niedziela 9:00-­17:00 (45 min przerwa na lunch)
MIEJSCE: Leszno

Liczba uczest.: min 10 – maks. 16 osób

INFORMACJE I ZAPISY: 721 789 959
Formularz rejestracyjny:
Po zgłoszeniu swego uczestnictwa aby zagwarantować rezerwację miejsca należy niezwłocznie wpłacić 100 zł zaliczki na konto organizatora:
Milena Nadolna-Dróżdż
PL43 1750 0012 0000 0000 2825 6981
Tytułem: EMPATIA, Imię i nazwisko uczestnika

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 3 września 2016
W przypadku rezygnacji z udziału, po tym terminie, kwota zaliczki nie podlega zwrotowi.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimalnej liczby uczestników.
W przypadku odwołania warsztatów wszelkie wpłaty zostaną zwrócone w 100%.


sensoria.edu.pl Strona główna | Kontakt | Mapa strony | Prace redakcyjne Prace redakcyjne Wydarzenia   ?

Strona zrealizowana przy pomocy SPIP 3.0.17 + AHUNTSIC

© Ekodzieciak